Fizikālās procedūras
Terapeitiskā fizisko līdzekļu izmantošana (kustība, siltums, ūdens uc)
Lokālā aukstuma terapija
tiek izmantota, lai iedarbotos uz noteiktu ķermeņa zonu, vēršot slāpekļa tvaikus uz locītavu vai muskuli.
Lokālā aukstuma terapija
Aukstums tieši ietekmē šūnu receptorus un mazina sāpes. To realizē ar aukstuma paku, ledus gabaliņu, saskaldīta ledus un aukstuma gelu palīdzību.

Kā specifiska metode, tiek izmantota krioterapija ar sašķidrināto ogļskābo gāzi vai arī slāpekļa (I) oksīdu (krio-neiro stimulācija). Metode ir droša, nekaitīga un efektīva, to veic, izmantojot speciālu aparātu CRYO+.
Lokālās aukstuma terapijas efekti
• Letekmē asinsriti un limfriti - aukstuma ietekmē sašaurinās asinsvadu sieniņas, samazinot asins plūsmu, vēlāk reflektori tā palielinās, uzlabojot vielmaiņu audos un mazinot tūsku;
• Samazina iekaisumu - krioterapijas procedūra samazina iekaisuma enzīmu aktivitāti, apturot iekaisuma reakciju, tiek samazināta temperatūra iekaisuma rajonā;
• Krioterapijas iedarbībā samazinās nerva vadīšanas ātrums, kas pārvada sāpju impulsus;
• Krioterapija atslābina muskuļu šķiedras, kā arī veicina to efektīvu kontrakciju un muskuļu spēka palielināšanos;
• Samazina sāpes - tiek nomākti sāpes izraisošie receptori un samazināta sāpju pārvade pa nervu šķiedrām.
Ultraskaņas terapijas
ir mehāniska, siltuma, fiziska - ķīmiska un neiroreflektoriska iedarbība.
Ultraskaņas terapijas
Procedūras laikā šūnu un starpšūnu audu līmenī notiek mikromasāža un mikrovibrācija šūnu saspiešanas un izretināšanas rezultātā. Ultraskaņa izteikti mazina sāpes, iekaisumu, spazmas, veicina uzsūkšanās procesus un audu trofiku, piemīt hipotensīva darbība.

Tā paātrina dzīšanas procesus, palielinot asins plūsmu apstrādājamā zonā, samazina sāpes un tūsku, kā arī maigi masētas tiek muskuļu cīpslas un mazināta rētaudu veidošanās.
Ultraskaņas terapiju veiksmīgi izmanto pēc traumu, pēc operāciju periodā, piemēram, pēc starpskriemeļu diska trūču operācijām, muskuļu un saišu sastiepumiem, locītavu iekaisumiem, mugurkaula saslimšanām, tendinītiem, bursītiem, pie rētaudu mazināšanas, kā arī pie nervu sistēmas saslimšanām.

US terapija ir ērta un nesāpīga, kas neaizņem daudz laika, izmanto ap 5-10 minūtēm. Procedūru skaits atkarīgs no traumas vai saslimšanas. Ultraskaņas terapija veiksmīgi atvieglo ārstēšanās procesu, it īpaši sportistiem, kuriem svarīgi pēc iespējas ātrāk atgriezties sportista ikdienā
Made on
Tilda